Humpolecký tenis ani přes koronavirová opatření nestagnuje

Udržet vysoko nasazenou laťku dvou předchozích sezon nebylo v letošním roce vůbec snadné a to zejména kvůli koronavirovým omezením, která jak se zdá, budou hrozbou i pro závěrečné tenisové akce letošního roku.

Výsledky a některé úspěchy humpoleckých hráčů v soutěžích a na turnajích však ukazují nezdolnou chuť a snahu zlepšovat výkonnost. I přes velmi omezené možnosti trénování dětí a mládeže až do konce dubna dokázali naši babytenisté v soutěži družstev obsadit pěkné 3. místo z celkového počtu devíti týmů. Mladší žáci skončili v nejvyšší soutěži na čtvrtém místě a starší žactvo předvedlo skvělý výkon, když vyhrálo soutěž KP II. Příští rok si tak zahrají druhou nejvyšší soutěž v kraji. Největšího úspěchu dosáhli naši dorostenci, kteří podruhé za sebou vyhráli KP I. a postupují do nejvyšší soutěže. Áčko dospělých se v divizi umístilo na 3. příčce. Béčku se bohužel nedařilo a sestupuje do nižší třídy. Z našich jednotlivců zabojovala Tereza Šebístková, na jejíž úspěchy může být trenérský tým Němec & Chyba právem pyšný. V kategorii babytenistek obhájila loňské vítězství na krajském přeboru a opět se kvalifikovala na MČR. V Rakovníku se umístila na skvělém 9. místě z celkového počtu 40 ti hráček, když ji v osmifinále porazila pozdější vítězka celého turnaje. V kategorii dospělých se nejvíce dařilo Lukáši Chybovi, který dokráčel na krajském přeboru až do finále, kde podlehl po pěti mečbolech Jakubu Marcollovi 6:7, 6:1, 6:7. Milan Buček skončil na raketě Marcolly v semifinále. Simona Brožová spolu s Kamilou Neradovou vybojovaly na stejném turnaji druhé místo ve čtyřhře.

Amatéři v Humpolci rozhodně nezaháleli. Dokazuje to zejména rekordní počet 32 dvojic devátého ročníku Fido Cupu. Martin Kubíček a Pavel Hendrych se stali jeho vítězi. Kvalitně obsazený byl šestý ročník Bernard Tour, kde se letos odehrála i dvouhra. Do té se přihlásilo třináct hráčů a vítězství si odnesl Pavel Hendrych. Čtyřhry ovládla dvojice Kubíček – Chmelař, která za sebou nechala devatenáct dvojic. Pivovar Bernard je nejen pýchou našeho města, ale i štědrým tenisovým sponzorem a tak je pro humpolecké amatérské hráče silnou motivací zabojovat na kurtech o některou z cen. Hráči i diváci sezonních tenisových akcí se mohou v příštím roce těšit na posezení pod nově zbudovanou pergolou, která by měla být na jaře dokončena. Třináctý ročník Retro Open vrátil po dvou letech hráče v historickém ohozu a se dřevem v ruce do haly a slávu starých časů si na první příčce vychutnali Vanesa Zábranová a Filip Němec.

Náborem jsme v letošním roce posílili řady našich nejmenších hráčů a čeká nás několik posledních týdnů do konce roku, které zpravidla využíváme na oblíbené amatérské turnaje, zejména klubový turnaj dětí, turnaj rodičů a dětí a silvestrovský kolotoč. Nad těmito akcemi ale opět visí koronaotazník.

Děkujeme Městu Humpolec, Kraji Vysočina, Národní sportovní agentuře, našim partnerům, členům a přátelům za podporu v roce 2021 a přejeme všem všechno nejlepší, mnoho úspěchů a hlavně pevné zdraví v novém roce 2022.

družstvo dorostu 2021 LTC Humpolec Tereza Šebístková 9. místo na MČR vítězové Bernard Tour 2021 - Chmelař Filip - Kubíček Martin účastníci XIII. Retro Open 2021

Pronájem dvorců na telefonu (+420) 734 360 511 - správce areálu Filip Němec, (+420) 605 279 927 - správce areálu Jan Podoba
© Copyright LTC HUMPOLEC. Všechna práva vyhrazena. Hálkova 1845, 396 01, Humpolec.