LTC HUMPOLEC

Poprvé se tenis v Humpolci začal hrát na přelomu století. Na několika místech byly upraveny soukromé pozemky.

V roce 1906 se tenisté rozhodli založit spolek Lawn Tennis Club Humpolec. Stanovy spolku byly potvrzeny 15.3.1907. Jedno z prvních utkání po založení LTC byl zápas s TK Pelhřimov, kde klub vznikl o rok dříve v roce 1906. Až do konce 2. světové války se tenis v humpolci hrál na písčitých nikoli antukových dvorcích. Velmi slibně se rozvíjející činnost trvala jen do roku 1914, kdy začala 1. světová válka a se sportem byl konec. Po jejím skončení, ale sportovní nadšenci činnost obnovili a začali s budováním nového areálu „Za Cihelnou“, kde byly postaveny 3 dvorce a nový pavilon sloužící jako zázemí s klubovnou. V meziválečném období se hráči oddílu LTC Humpolec účastnili různých soutěží družstev i jednotlivců. Po vypuknutí 2. světové války došlo tak jako v ostatních klubech k utlumení činnosti, avšak ne k jejímu úplnému zastavení. Zvláště potěšující a slibná do budoucna byla skutečnost, že tenis hráli zejména mladí a hráli opravdu dobře. Z 10-ti utkání družstev, které ve válečném období odehráli jich bylo 8 vítězných. V té době jsme jasně přehrávali i takové oddíly jako ČLTK Jihlava nebo LTC Světlá nad Sázavou, které v současné době hrají vyšší soutěže (byť ne se svými odchovanci).

Ihned po skončení války bylo opětovně, tak jako v roce 1918 započato s opravami škod způsobených válečnou vřavou. Opravy probíhali velmi pomalu, neboť všeobecný nedostatek peněz, materiálu a vybavení se promítl i do tenisu, ale hrát se dalo!!! Revoluční rok 1948 se všeobecným slučování promítl I do sportu a tak se LTC stalo členem jedné velké „jednoty“. Období let 1948-1953 by se dalo nazvat „Vrchol a pád“ tenisu v Humpolci. Na přelomu čtyřicátých a padesátých let humpolečtí tenisté doslova vyučovali ostatní hráče z celé Vysočiny. Ovšem na konci roku 1952 tenisový oddíl díky novým poměrům v zemi končí! Dvorce byly pokryty jílem a v zimní sezóně sloužily jako zimní stadion (hokej se zde hrál až do roku 1969, což velmi ztěžovalo jarní údržbu dvorců-doplňování odplavené antuky, a vysekávání mantinelů z ledu). Toto období trvalo celých dlouhých osm let až do roku 1960, kdy díky novému politickému větru mohla hrstka nadšenců začít budovat oddíl takzvaně od nuly. Veškeré vybavení bylo rozkradeno nebo zničeno, ale již od jara 1961 se již mohlo hrát. Hned v první sezóně obnovené činnosti byla bilance klubu 4 vítězství, 0 porážek! Na okresních přeborech jednotlivců v Pelhřimově obsadili humpolečtí muži první tři místa. Jistou třešinkou ve sportovní činnosti klubu bylo přátelské utkání z roku 1964 proti reprezentantům Kuby. Jeho výsledek se bohužel nedochoval, ale vzhledem k tomu, že šlo o utkání přátelské, není ani podstatný.

Koncem sedmdesátých a začátkem osmdesátých let do tenisového oddílu (tehdy s názvem Jiskra Humpolec) vstupují noví hráči a začíná se rovněž intenzivněji pracovat na výchově mládeže. Současně byl vybudován čtvrtý dvorec, nová tréninková stěna, oplocení a proběhly stavební úpravy na budově sloužící jako zázemí klubu. Od osmdesátých let družstva humpoleckého tenisu hrají pravidelně krajské soutěže. V devadesátých letech došlo částí členské základny k znovuobnovení činnosti klubu pod původním názvem LTC Humpolec (až do roku 2004, kdy došlo ke sloučení Jiskry Humpolec a LTC Humpolec do jednoho oddílu se společným názvem, tedy v Humpolci působily 2 oddíly). V té době se hrají v Humpolci soutěže družstev všech věkových kategorií na krajské úrovni. Zároveň oddíl pořádá turnaje jednotlivců jak pro registrované, tak i pro neregistrované rekreační hráče, které jsou velmi populární.

První roky nového tisíciletí se nesou ve znamení velikého vzestupu humpoleckého tenisu po stránce výkonnostní i po stránce zlepšování kvality zázemí. Tři odchovanci humpoleckého tenisu se v roce 2007 podíleli na vybojování účasti na MČR v soutěži družstev ml. žáků s oddílem TK Pelhřimov a Miroslav Chyba vybojoval s týmem jižní Moravy titul v junior Davis Cupu. Zároveň je tento hráč celostátní dvojkou svého ročníku. V rámci dlouhodobého a rozsáhlého plánu zlepšování kvality zázemí byla v roce 2005 provedena kompletní rekonstrukce všech čtyř dvorců a v současné době je zpracovávána projektová dokumentace na výstavbu nového sociálního zázemí, šaten, klubovny a občerstvení. Současně se předpokládá výstavba dvou nových tenisových dvorců a od zimní sezóny 2008/2009 snad zahájí provoz historicky první jednoúčelová tenisová hala v Humpolci.

Kurty

Pronájem dvorců

  • (+420) 734 360 511
  • správce areálu Filip Němec
  • (+420) 605 279 927
  • správce areálu Jan Podoba

Pronájem dvorců na telefonu (+420) 734 360 511 - správce areálu Filip Němec, (+420) 605 279 927 - správce areálu Jan Podoba
© Copyright LTC HUMPOLEC. Všechna práva vyhrazena. Hálkova 1845, 396 01, Humpolec.

Webdesign   Redakční systém