Ohlédnutí za tenisovou sezónou v Humpolci

Kvalitní tenisové zázemí, široká základna hráčů a vytrvalost trenérů, to jsou hlavní pilíře letošní úspěšné tenisové sezony v Humpolci. K tomu všemu chuť uspořádat tradiční amatérské turnaje, a když se objeví trocha volného času, vylepšovat prostředí kolem dvorců.

Naši nejmenší – babytenisté byli letos úspěšní na krajském přeboru družstev v Táboře. Z celkových třiceti odehraných zápasů prohráli humpolecké naděje ve složení Pavel Hofman, Daniel Krejsa, Adam Venc, Šimon Kavřík a Filip Hrbek pouze dva! Účast na Mistrovství ČR tak byla zajištěna. V Prostějově startovalo 12 nejlepších mužstev z České republiky. Akce byla třídenní od pátku do neděle a naši hráči si atmosféru turnaje mohli vychutnat po celou dobu. Los přidělil Humpolci Hlinsko a to si naše kapitánka Simona Brožová přála. Povedlo se jí skvěle nasadit hráče jak do dvouhry, tak do čtyřhry a naši mohli slavit vítězství 4:2 a postup do dalšího dne mezi nejlepších osm týmů v ČR. Sobotní los nám los přidělil jednoho z dvou největších favoritů, Sparta Praha. Kluci si tak mohli zahrát s těmi nejlepšími hráči v ČR, kteří mají úplně jiné týdenní tréninkové dávky než naši. Za výsledek 0:6 na zápasy se však nemusí kluci vůbec stydět, protože všichni bojovali a chtěli urvat co nejvíce míčků pro sebe a tým:) V dalších zápasech o pořadí se Humpolec potkal s Přerovem (0:6) a Libercem (1:5). LTC Humpolec tedy skončil na krásném osmém místě v ČR.  Pro kluky to byla obrovská zkušenost a zážitek, na který jistě nezapomenou:)

   Ostatním kategoriím se vedlo některým lépe, některým hůře. Mladší žáci skončili v krajské soutěži na skvělém třetím místě, starší žáci vyhráli KP I. a postupují do nejvyšší krajské soutěže. Dorost se letos potýkal s problémem dát dohromady družstvo i s logistikou a sestoupil tak z nejvyšší soutěže do KP I. Áčko dospělých letos udrželo divizi s velkým štěstím, skončilo na předposledním sedmém místě. Největší opora týmu Lukáš Chyba se totiž potýkal se zraněním zápěstí.  Dospělí B skončili v KP III. na pěkném třetím místě.

Naši jednotlivci byli úspěšní napříč všemi věkovými kategoriemi. Pavel Hofman vyhrál jihočeský přebor a zúčastnil se tak MČR. Pavel rovněž vyhrál několik babytenisových turnajů. Adam Venc byl na stejném přeboru třetí a rovněž se zúčastnil MČR.  Velmi úspěšný byl i Tomáš Venc, který vyhrál ve dvouhře jak zimní, tak i letní jihočeský přebor. Tereza Šebístková se radovala z několika prvních míst na celostátních turnajích a dorostenka Vanesa Zábranová vybojovala 1. místo ve dvouhře i čtyřhře na celostátním turnaji v Pelhřimově.

Amatérské soutěže jsou kořením humpoleckého tenisu a těší se velké oblibě jak u hráčů, tak u fanoušků. Na tenisových kurtech se letos konal již X. ročník Fido Cupu, kterého se zúčastnilo 28 dvojic.  Také VII. ročník amatérské soutěže Bernard Tour byl skvěle obsazen a vítězství v dvouhře si odnesl Dan Pipek a ve čtyřhře Filip Chmelař a Martin Kubíček. Pohodový Retro Open se letos rovněž odehrál na venkovních dvorcích a z vítězství se radovala dvojice Vanesa Zábranová a Filip Němec. Soutěže amatérů neustanou ani s příchodem zimy. V hale nás čeká klubový turnaj rodičů a dětí, Setkání mistrů i pravidelný Silvestrovský kolotoč.

Tenisový areál jsme vyšperkovali prostornou pergolou, na které právě probíhají dokončovací práce, a těšíme se, jak se bude v příští jarní a letní sezoně využívat jak hráči, tak diváky i ostatními příznivci humpoleckého tenisu, kteří k nám zavítají.

Věříme, že finančně náročné období zimy, kdy nás čekají vysoké úhrady za energie, ustojíme bez ztráty dětí. Na každém jednotlivci nám záleží, vážíme si i rodičů, kteří jsou v této nelehké době ochotni investovat do tenisové aktivity svých dětí.

Děkujeme Městu Humpolec, Národní sportovní agentuře, našim partnerům, členům a přátelům za podporu v roce 2022 a přejeme všem všechno nejlepší, mnoho úspěchů a hlavně pevné zdraví v roce 2023.

Tomáš Venc - nejlepší hráč Jihočeského kraje v roce 2022 Družstvo babytenistů na MČR 2022 v Prostějově - 8.místo Účastníci XIV. Retro Open 2022 Vítězové čtyřhry Bernard Tour 2022 - Martin Kubíček a Filip Chmelař

Pronájem dvorců

  • (+420) 734 360 511
  • správce areálu Filip Němec
  • (+420) 605 279 927
  • správce areálu Jan Podoba

Pronájem dvorců na telefonu (+420) 734 360 511 - správce areálu Filip Němec, (+420) 605 279 927 - správce areálu Jan Podoba
© Copyright LTC HUMPOLEC. Všechna práva vyhrazena. Hálkova 1845, 396 01, Humpolec.

Webdesign   Redakční systém