Týmové soutěže jsou u konce

Smíšená družstva pro sezónu 2021 jsou u konce. Stejně jako vloni se družstva hrála vyřazovacím způsobem na tři kola o všechna umístění.

Mladší žactvo (Venc T., Kváš M., Získal J., Staněk O., Kavřík M., Haviárová V., Havlová E., Tošerová K.) skončilo v nejvyšší soutěži na pěkném čtvrtém místě (výsledky: Jindřichův Hradec A – LTC 0:9, LTC Tábor – LTC 6:3, LTC – TK Pelhřimov A 9:0).

Starší žactvo (Mokrý A., Venc T., Kváš M., Kozojed L., Kavřík M., Zábranová N., Šebístková K.) vyhrálo soutěž KP II. a příští rok si zahraje druhou nejvyšší soutěž v kraji (výsledky: LTC – TK Ostrovec 6:3, TJ Blatná – LTC 0:9).

Dorost po druhé za sebou ovládl KP I. a letos konečně může slavit postup do nejvyšší krajské soutěže. Velmi kvalitní tým ve složení Bouchner A., Duchoň D., Guzik M., Kostka V., Kotyza V., Staněk M., Mokrý A., Zábranová V., Grubauerová H., Dvořáková P., Adamcová J., postupně porazil Hlubokou nad Vltavou 6:3, Jindřichův Hradec 5:4 a ve finále 6:3 Velešín.

Áčko dospělých (Němec F., Chyba L., Buček M., Kabelka D., Brožová S., Zábranová V.) v divizi skončilo na pěkném 3. místě. Ve druhém kole Humpolec dokonce prohrál s Táborem o pouhé tři míče. Kdyby zápas skončil ve prospěch Humpolce, tak tým mohl bojovat o postup do II. ligy. Výsledky: LTC ČB B – LTC A 3:6, LTC Tábor B – LTC A 5:4, LTC A – Jiskra Bechyně A 8:1. Béčku (Podoba J., Straka F., Bouchner A., Koubek T., Novák L., Duchoň D., Guzik M., Grubauerová H., Tajovská K., Adamcová J.,) se bohužel nedařilo a pravděpodobně bude sestupovat do nižší třídy III. Těsné zápasy skončily vždy ve prospěch soupeře: LTC B – TJ Spartak Trhové Sviny 3:6, Jiskra Bechyně B – LTC B 6:3, LTC Velešín B – LTC B 5:4.

Velké díky patří kapitánům Tomáši Vencovi st. a Aleši Bouchnerovi st., kteří všechny mistráky se svými týmy objezdili, podporovali své hráče a dohlíželi na hladký průběh zápasů. Poslední červnový víkend se budou konat už jen družstva babytenistů v Táboře, kde startuje i naše družstvo, které obhajuje loňské třetí místo. Díky epidemii koranaviru, která panovala v zimě, jsme bohužel nesložili družstvo nejmenších – minitenistů.

V červnu se konaly i dva krajské přebory jednotlivců – kategorie baby a dospělí. V Třeboni se přeboru babytenistů zúčastnili Adam Venc a Terka Šebístková. Adam si zkusil počítání zápasů, hru na velké hřiště a příští rok se vrátí, aby turnaj vyhrálJ.  Terka obhájila loňské vítězství a opět se kvalifikovala na MČR! V kategorii dospělých se nejvíce dařilo Lukáši Chybovi, který dokráčel až do finále, kde podlehl po pěti mečbolech (6:2 v závěrečném tiebreaku) Jakubu Marcollovi 6:7, 6:1, 6:7. Milan Buček skončil v semifinále, rovněž na raketě Marcolly, 3:6, 6:4, 3:6. Simona Brožová spolu s Kamilou Neradovou vybojovala druhé místo ve čtyřhře.

Družstvo ml. žáků: zleva Kváš M., Získal J., Venc T., Staněk O. Dole Havlová E., Haviárová V. Družstvo st. žáků: zleva Kozojed L., kapitán Venc T. st., Kváš M., Venc T. ml., Mokrý A., Šebístková K., Zábranová N. Družstvo dorostu: zleva kapitán Aleš Bouchner st., Guzik M., Kostka V., Duchoň D., Bouchner A. ml. Dole Adamcová J., Zábranová V. Béčko dospělých: zleva Koubek T., Bouchner A., Duchoň D., Podoba J., dole Grubauerová H., Tajovská K., Adamcová J. Terka Šebístková – 1. místo v krajském přeboru babytenistek